Sign up for free and start using Tildee with great new features About  About Sign up ! Login Get more of Tildee  Advanced
What would you like to see ?  What's New The Best tutorials

Juhendite loomise vahend Tildee

Profile
New user
Added by orason
December 12, 2014, 1:12 pm → version: 1
Language: Estonian
Average rating:
Juhendite loomise vahend Tildee 5 by 19 users
Viewed: 2539 times

1

tildee tutorial image

Tegemist on lihtsa vahendiga, mille kasutamine ei vaja suurt pingutust. Ava internetilink www.tildee.com ja vali ülevalt paremalt servast "Create a new tutorial". 

2

tildee tutorial image

Edasi kirjuta oma juhendile sobiv pealkiri ja alusta esimese sammu kirjeldamist. Teksti saab veidi ka kujundada kasutas tekstikasti peal olevaid vahendeid. Võimalus on valida rasvane kiri (B) või kaldkiri (I) ning teksti lingiks muuta ja vastupidi (neljas ikoon valikus). Kel oskusi rohkem, võib ise lisada värve jm. taolist, kasutades html koodi (esimene ikoon valikus). 

3

Lisa järgmine samm juhisele. Klõpsa rohelisel noolel.

4

tildee tutorial image

Lisa kirjeldusele pilt. Selleks klõpsa ikoonil "Image" ja lohista (drop your image here) või otsi pilt arvutist (uploade an image). Kui sa ei näe "Image" ikooni, siis esmalt tee klõps kirjutamise kastis.

Kui pilt on valitud, ei pea sa muretsema salvestamise pärast, klõpsa lihtsalt "close this windows" (pilt on lisatud kuigi sa seda hetkel ei näe). Pildi kustutamiseks vali "delete this image".

5

Sama moodi on võimalik lisada oma juhendile ka internetis asuvaid videolõike. Klõpsa ikoonil "Video" ja sisesta videolõigu aadress. 

6

Kolmandaks saa lisada juhendile ka Google Map kaarte. Selleks klõpsa ikoonil "Google Map".

7

Nüüd vaata oma sammud üle ja kui on vaja mõni samm kustutada või selle asukohta muuta, siis liigu hiirega sammu ees olevale rohelisele numbrile. Selle tulemusel ilmub sulle kolm valikut: kustuta (prügikasti ikoon), nihuta samm teise kohta (üles-alla nool) ja lisa uus samm (pluss märk).

Sammude järjekorda saab muuta ka lihtsalt tekstikasti lohistades.

8

Viimaseks sammuks on vaja koostatud juhend salvestada. Kui sa peale salvestamist tahad oma juhendit veel muuta siis sisesta kindlasti e-posti aadress. Määra ära keel, mida oma juhendis kasutasid ning soovi korral lisa "channel" ehk märksõna, mille järgi sinu juhend on lihtsamini leitav. Viimaseks klõpsa "Add my tutorial" ikoonil.

Kes tunneb, et temast saab selle keskkonna pidev kasutaja, siis on mõistlik end registreerida kasutajaks (üleval lehe päises on ikoon Sign in).

Head kasutamist!

Channels
vahend
Rating
What do you think about this tutorial ?
Comments